İçeriğe git

* * * * - 1 oy

Eski Futbolcumuz Necati Ateþ

• Please log in to reply
475 replies to this topic

#1 Guest_yolbars_*

Guest_yolbars_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 19 Şubat 2006 - 11:13 ÖS

son haftalarda necati de inanýlmaz bi düþüþ var. kavga olayýna baðlamak ilk akla gelen þey ama bence o olaydan öncede kötü oynuyordu. real madrid izliyo filan demiþti bülent tulun o zamnadan beri sahada gezinip duruyo. acil kendine gelmesi lazým..

#2 Guest_P S K_*

Guest_P S K_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 19 Şubat 2006 - 11:16 ÖS

Ne diyimki, þimdi parayý görünce þýmardý deseemmm para mý var da þýmarsýnlar.... :sasirdim: hakkataen ne dicemi bilemiyorum M.ali eziðiyle fazla takýlýyo ondan mý acaba... :kizgin:

#3 Guest_Serkan1905_*

Guest_Serkan1905_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 20 Şubat 2006 - 01:30 ÖÖ

Eskiden cosardi, costururdu, uzun mesafeler topla kosu yapardi, uzaktan sutlar cekerdi vs. vs. de hic biri kalmadi bu adamda. Antremanda nasil bilmiyorum. Yalniz macta bu halde olan adam antremanda cok farkli degildir. Ki böyle bir durumda, bilhassa böyle zor deplasmanlarda (örnegin Kadiköy deplasmani), Necatinin formsuzlugu da devam ederse, 4-5-1 sisteminde (örnegin Ayhan, Heinz, Saidou, Ilic, Sabri orta sahasi ile) veya dahafarkli sistemlerde oynanabilir.

#4 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 12.471 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Şubat 2006 - 10:43 ÖÖ

Hayret nasil oldu da baska bi forvet hakkindan boyle bi topic acildi? Hakan Sukur 1 mac kotu oynadiginda carsaf carsaf yazi yazanlar Necatinin son 7-8 macta takima hic ama hicbir katkisi olmadigini goremiyor. Hakan Sukur oynamiyor ya onemli degil. Necati kim ki arkadas bu kadar musamaha gosteriliyor bu adama? Yanindan adam geciyor oylesine seyrediyor!! Formda olursa oynasin ona hic bi lafim yok ama bu adam aylardir oynamiyor burada suc tamamen Gerets'te. Hakan Sukuru gectim ama Hasan Kabze'ye bari bi firsat ver. Diyeceksiniz ki kupa macinda onuda gorduk, hayir oyle degil Hakanla_Hasan iyi bir ikili olamaz. Hasan-Umit olur Hasan-Necati olur Hakan-Umit olur ama Hasan-Hakan olmaz uymuyorlar cunku. Necatinin acilen kenara cekilmesi ve kendine ceki duzen vermesi lazim cunku berbat otesi bir futbol oynuyor. Dunku macta attigi tek depar hakeme itiraz etmek icindi... gerisini varin siz dusunun.

#5 Guest_gian_*

Guest_gian_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 20 Şubat 2006 - 10:55 ÖÖ

Necati sadece bu sene deðil, bana göre geçen senenin ikinci yarýsýnda gösterdiði performansla, geçen sene kaçan þampiyonluðun da mimarlarýndan..

#6 MarMara

MarMara

Amasra'lı

• Members
  • 5.103 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Şubat 2006 - 10:59 ÖÖ

Öyle star tvlerde konuþmaya benzemiyor necati.dün sen neydin þimdi ne oldun,bi konuþ bakalým. 2 senedir ilk 3 hafta top oynuyor,daha sonra yatýyor.Sonra tvlere çýkýp mücadele emek parasý istiyor.Önce bir adam gibi top oyna,daha sonra paraný istersin.Bu kulüpte kimsenin parasý kalmadý.Öyle aðlamaya pek gerek yok.Çoðumuz biliyoruz banka hesaplarýnýzda ne kadar para olduðunu.

#7 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 20 Şubat 2006 - 11:35 ÖÖ

Patriot kim göremiyor açýklar mýsýn? Tam tersi haftalardýr yazýyoruz Necati kötü oynuyor takýma katkýsý yok diye. Bence forumu daha iyi takip etmen gerekiyor.

#8 Patriot

Patriot

Senior Member

• SIT
  • 12.471 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Şubat 2006 - 12:52 ÖS

abi bu boyle iste kabul et, Hakan Sukur her zaman daha bi siddetli elestirilmistir. 3 ay sonunda ilk kez bu hafta millet olayin farkinda. Topigi kirletip hakan sukur tartismasina girmek istemem ama sezon basinda (ya da ilk yari diyelim) hakan oynadiginda iste bkz. adam daha gol atamadi ya da GS forveti sadece 3 golmu atmali diye bisuru tartisildi. Hakanin en kotu oynadigi macta bile en azindan bu takim pozisyona giriyordu (GB maci haric) simdi o da yok. Konya, Malatya ve Sivas macinda gayet apacik goruldu maalesef Umit Karan ve Necati ikilisi kritik maclarda rakibi baski altinda tutmayi en azindan topu biraz olsun o bolgede tutmayi beceremiyor, rakibi bi sekilde hataya zorlayamiyor. Dun Hakki ve Kalla hayatinin en rahat maclarini oynadi desek yalan olmaz heralde. Forumu iyi kotu takip ediyorum ama o senin bahsettigin elestiriyi (elbette tek tuk vardi) ben pek goremedim.

#9 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 20 Şubat 2006 - 12:59 ÖS

Katýlamýyorum ne yazýk ki. Necati kötü oynuyor haftalardýr bunu yazýyorum. Ama çözüm kesinlikle Hakan deðil. Hakan geçen hafta sonradan girdi müsait pozisyonu atamadý ne yazýk ki , o yüzden Hakan alternatifini bence hiç düþünme bile. Hakan'ýn oynadýðý maçta pozisyona giriyorduk lafýna da katýlmýyorum, eðer maç topicindeki yazýmý okuduysan ilk yarýda oynadýðýmýz Sivas maçýnda (Hakan ilk 11 çýkmýþtý) Ümit girene kadar pozisyon bulamadýðýmýzý yazdýðýmý görürdün. Konya Malatya maçlarýnda birçok pozisyona girdik ayrýca pozisyona giremedik gibi bir durum yok. Pozisyona girememizin temel nedeni forvet yapýmýzdan deðil orta sahadan yeteri destek gelmemesi ve kanatlardan düzgün ortalar gelmemesidir. Tabii Necati'nin çok formsuz olmasýnýn da bunda büyük etkisi var çünkü Necati formda olduðunda Ilic'in yaptýðý gibi orta sahadan topu alýp ileriye taþýyabilen bir oyuncuydu. Zaten senin önerdiðin sistemde Hakan oynarsa sadece top þiþireceðiz, Hakan'ýn da eskisi gibi top saklama yeteneði yok, fizik olarak iyice düþtü dün son 10 dk olmasýna raðmen yanýndakilere basmadý bile.

#10 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 20 Şubat 2006 - 01:07 ÖS

O zaman foruma üye deðildin sanýyorum bak bu ilk devredeki maçýn topici :

http://www.galatasar...opic.php?t=2502

#11 Sovereign

Sovereign

Utanmaz Adam

• SIT
  • 10.489 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Şubat 2006 - 02:04 ÖS

Sadece Necati'de deðil,bence Ümit ve Ýliç'te de bariz bir düþüþ var.

#12 Aslan Suat

Aslan Suat

Junior Member

• Members
  • 8.643 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Şubat 2006 - 03:04 ÖS

bana göre dünkü macin en kötüleri, Necati ile Ilicti. Maci Sivasin sahasina yikamamizin iki sebebi Necati ve Ilic. Necati kac haftadir gercekten kötü, onunkisi formsuzluk diyelim. ama Ilicinki bariz sekilde protesto, cezasahasina kadar geliyoruz, Ilic kayip ediyor. resmen protesto ediyor bana göre, oynamak istemiyor. asil böyle futbolcuya tekmeyi koyacaksin.

#13 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 20 Şubat 2006 - 03:08 ÖS

Katýlýyorum Ilic'teki düþüþ direk olarak para olayýndan sonra baþladý.

#14 Guest_gian_*

Guest_gian_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 20 Şubat 2006 - 03:25 ÖS

Ben Ýliç'teki düþüþün nedeninin para sorunu deðil de, antrenmansýzlýk olduðunu düþünüyorum.. Devre arasýnda iyi antrenman yaptýðýný sanmýyorum..

#15 Guest_vicente_*

Guest_vicente_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 20 Şubat 2006 - 03:39 ÖS

Bende Ilicin dususunu antremansýzlýga ve pek top alamamsýna baglýyorum. Halbuki formda bir Ilic bence Umit le cok iyi bir ikili olusturabilirdi ve boylelikle Ilýcý birde bence gercek yerinde izlemis olurduk ve arkalarýndada daha guclu bir orta saha olurdu. Konunun esas kahramaný Necatiyi ise hiç bir zaman sevemedim hatta her konustugunda daha da soguyorum. Bu yuzden cok objektif olamýyabilirim ama bu adamýn hangi ozelligini gormuste izlemis Real Madrid gercekten anlamak guc. Daha top istobunu bile beceremiyor, bu yuzden de bir cok top kaybediyor yada eziyor. Hiç bir oyuncu vazgecilmez degil, ama hocamýz Necatiye cazgecilmezmis gibi davranýyor hemde bu kadar kotu oynadýgý donemlerde. Umarým Gerets haklýdýr.

#16 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 23.277 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Şubat 2006 - 10:37 ÖS

Sadece Necati'de deðil,bence Ümit ve Ýliç'te de bariz bir düþüþ var.

Sovereign tam olarak böyle düþündüklerini tahmin ettiðim için senin mesajýn nezdinde bu konuya cevap vermek istiyorum, yanlýþ anlaþýlmasýn.. Bana göre bu mesaj, fanatiklik derecesinde bir Hakan hayranýna ait olmaktan öteye birþey olamaz, Ümit nasýl formsuz, daha geçen hafta 3 gol attý, oyundan çýkmasa çok rahat 5'e tamamlardý ve iyi futboluna bir de gol krallýðý rekabetini eklerdi.. Fener'in böyle bir oyuncusu olsa gol attýrmak için bir taraflarýný yýrtar, baþtacý ederler ama onlar Nobre gibi birine kýymet verirken bize Ümit batýyor, çok yazýk..

Necati'nin formsuzluðu ise göreceli bir konu.. Özellikle deplasmanlarda kötü oynuyor, saha þartlarý çok etkiliyor oyununu.. Ýç sahada biraz daha iyi ama genel olarak bir motivasyon eksikliði görüyorum kendisinde, kafasý baþka yerlerde gibi.. Belki yediði yumrukta, belki para sýkýntýsýnda, belki de aðýrlýðýný kaldýramadýðý takýmdaki yüksek konumunda..

Gelgelelim bu formsuzluðuna raðmen, alternatifi kimdir bunu iyi düþünmek lazým.. Keþke Gerets bir maça Hasan Kabze-Ümit'le baþlamaya cesaret edebilse ama pek mümkün gözükmüyor, dolayýsýyla geriye Hakan-Ümit kalýyor ki, Necati'nin formsuzluðunu uyumsuz Hakan-Ümit ikilisine tercih ederim (tabi necati'yi disipline etmiþ olmuyoruz bu tercihle, o ayrý mesele).. Velhasýl normal bir takýmda þu þartlarda Vestel manisa maçýna ümit-kabze baþlardý ama bizde ne olur bilemiyorum..

Ýlic'i ise o kadar kötü görmüyorum, lakin sürekli oyundan alýnmak onda da bir rahatsýzlýk yaratýyor (bu haftayý kasdetmiyorum, 45'de çýktýklarýný söylüyorum).. O da kötü zeminden çok etkileniyor, bir de forvet arkasýndan ziyade orta saha oynamaya baþladý ki, bu ceza sahasý çevresinde etkili olmasýný engelliyor.. Vazgeçilmez bir oyuncu deðil ama önemle altýný çizmek istediðim nokta, Ýlic'in alternatifi asla ve asla Necati deðil, Ayhan-Saidou oynarsa baþýmýn üstünde ama sýrf 3 forvet oynayýp Hakan'a yer açmak adýna Necati'yi orta sahada iyice harcamanýn hiçbir anlamý yok..

#17 Guest_muratermengu_*

Guest_muratermengu_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 20 Şubat 2006 - 10:48 ÖS

necati kafasýna gore takýlýyo... bana gore öyle bu tartaklanma olayý falan fýlan dinlenmesi gerek hakan þükür oynasýn o zaman ümit karan daha rahat oynar ve her mac golü olur

#18 Guest_KUBILAY_*

Guest_KUBILAY_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 20 Şubat 2006 - 10:59 ÖS

Necati'deki düþüþten ziyade Sivas maçýnda forvetteki karmaþa sinirimi bozdu Þuna dikkat etmiþsinizdir mutlaka ; Necati, Ümit ve Hasan kaçýrdýklarý pozisyonlarýn sonrasýnda sürekli atýþýyorlar, pozisyon maç baþýnda olsa bile Sanki takýmda bir abi eksikliði var Belkide bencillik had safhadaydý bilemiyorum , Hakan'ý bu yüzden çok aradým bu maçta.

#19 Sovereign

Sovereign

Utanmaz Adam

• SIT
  • 10.489 mesaj

Yayınlanma tarihi 20 Şubat 2006 - 11:48 ÖS

Sovereign tam olarak böyle düþündüklerini tahmin ettiðim için senin mesajýn nezdinde bu konuya cevap vermek istiyorum, yanlýþ anlaþýlmasýn.. Bana göre bu mesaj, fanatiklik derecesinde bir Hakan hayranýna ait olmaktan öteye birþey olamaz, Ümit nasýl formsuz, daha geçen hafta 3 gol attý, oyundan çýkmasa çok rahat 5'e tamamlardý ve iyi futboluna bir de gol krallýðý rekabetini eklerdi.. Fener'in böyle bir oyuncusu olsa gol attýrmak için bir taraflarýný yýrtar, baþtacý ederler ama onlar Nobre gibi birine kýymet verirken bize Ümit batýyor, çok yazýk..

Gaziantepspor maçýnda gol atmayan var mýydý?Necati ve Hakan da gol attý.O maçý baz alarak yorum yapacaksak eðer yandý gülüm keten helva.Ben tek maçla deðil,genel olarak gördüklerimi aktarmaya çalýþýyorum.

Ýkinci yarý baþladý ve Konya,Malatya,Sivas maçlarýndaki performansýný gayet net olarak izledik Ümit'in.Bu maçlarda iyi oynadýðýný iddia edebilecek var mý?Eskisi gibi mücadele etmediði,pozisyona giremediði,etkili olamadýðý aþikar.Bu da demektir ki performansý düþmüþ.Bu nasýl bir Hakan fanatikliði olmuþ onu anlayamadým.

Ama sen hala Necati ve Ýliç kötü oynamamaktadýr iddiasýndaysan kimin ne fanatiði olduðu biraz tartýþýlýr sanýrým.

#20 Sheva

Sheva

Members

• Members
  • 23.277 mesaj

Yayınlanma tarihi 21 Şubat 2006 - 12:01 ÖÖ

Evet, Gaziantep maçýnda Ümit ilk 3 golü atana kadar baþka gol atan yoktu.. Diðer 3 maçta da takýmýn iyilerinden olduðunu düþünüyorum, hele Konya ve Malatya maçlarýnda tek baþýna iyi iþler yapmaya çalýþtý ama Sivas maçýnda kötüydü ona itirazým yok.. Orada da çok ince bir nokta var gözlerden kaçan, yukarýda Kubilay da belirtmiþ, Hasan-Ümit ve Necati arasýnda müthiþ bir koordinasyon bozukluðu var (kasti hareketler olduðunu düþünmek istemiyorum) ve ilk yarý boyunca gayet kolay ataklarý bu yüzden harcadýlar.. Daha 15. dakikada Hasan yok yere reklam panolarýný tekmeliyordu.. Buna Ýlic ve Heinz'ý da ekleyebiliriz, onlarýn da son derece ilginç pas tercihleri var, ilk devrenin ortalarýnda Heinz'ýn Ümit'e atmadýðý bir top vardý hatýrlarsanýz %100 ötesi bir pozisyondu.. Yani genel olarak bu konuda bir sorunumuz olduðunu düþünüyorum, ve özellikle yerli oyuncular arasýndakinin ince hesaplara dayanan birþey olabileceðini tahmin ediyorum.. Necati ve Ýlic ile ilgili ise iyi demedim, Gerets'in kullandýðý alternatifler yanlýþ dedim.. Ýlic'in yerine Necati deðil Ayhan'ý, Necati yerine Hakan'ý deðil Kabze'yi oynatýrsa (en azýndan bir maç da bunlarý denerse) formsuz oyunculara gözdaðý verirken, en azýndan takýmý kötü etkilememiþ oluruz..

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye