İçeriğe git

Resim
* * * - - 1 oy

TV Dizileri Tartışma Alanı

• Please log in to reply
3304 replies to this topic

#3241 Saunders

Saunders

Desmondo

• Members
  • 7.388 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Mart 2019 - 02:07 ÖS

Fularınızı çıkartıp bir köşeye koyarsanız netflix de enfes bir türk dizisi var blutv yapımı :)

"Masum"

Sadece 8 bölüm...Türk dizilerine bakış açınızı değiştirir...

Tavsiyedir...

Dean...

#3242 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.126 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Mart 2019 - 12:23 ÖS

''Dogs of Berlin '' sürükleyici bir dizi . 

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#3243 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.637 mesaj

Yayınlanma tarihi 15 Nisan 2019 - 09:37 ÖS

Game of thrones finalsezonu basladi.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#3244 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.781 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Nisan 2019 - 09:55 ÖÖ

Game of thrones finalsezonu basladi.

Diziyi 2017 yılında bıraktığımız için iki akşamdır S07'nin son 3 bölümünü yeniden seyrettik... İyi de oldu, bir sürü şeyi unutmuşum...

Bu akşam gala akşamı bize... 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#3245 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.637 mesaj

Yayınlanma tarihi 22 Nisan 2019 - 08:03 ÖÖ

2.bölüm yayınlanmadan sızdı, gerçekten rezalet bir durum HBO için.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#3246 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.781 mesaj

Yayınlanma tarihi 23 Nisan 2019 - 06:11 ÖÖ

2.bölüm yayınlanmadan sızdı, gerçekten rezalet bir durum HBO için.

Her sezon bir kepazelikleri var. Geçen sezondu sanıyorum 4 bölüm sızmıştı daha yayınlanmadan. Sen milyonlarca dolar para harca, dizi çek. Herkesin gözü senin yayınında olsun ve doğru düzgün yöneteme bu süreci. Rezalet.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#3247 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.637 mesaj

Yayınlanma tarihi 24 Nisan 2019 - 09:01 ÖS

Sunderland belgeselinin 6.bolumunu bitirdim.
Devre arasi aldiklari kaleciyi cidden hali sahaya cagirmazsin o kadar belli kotu kaleci oldugu.
Cok surukleyici olmus, cok begendim, surekli bira icip mac izlemek istegi yaratiyor insanda.

#3248 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.621 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Nisan 2019 - 10:15 ÖÖ

İki gözümün nuru bitiyor be. Game Of Thrones’un bitmesine son 3... Diziyi foruma tavsiye ederken bu kadar büyüyeceğini, bu kadar sevebileceğimi tahmin etmiyordum... Hayatımda izlediğim en güzel şey olabilir... Spin-off çekerler muhtemelen. Ya da filmleri çıkar daha sonra bilemedim. Bi ton konu işlenebilir aslında... Bundan sonrası ‪—— Dikkat Spoiler İçerir——-‬ ‪—— Dikkat Spoiler İçerir——-‬ ‪—— Dikkat Spoiler İçerir——-‬ Arya’nın Night King’i öldürmesi kimine saçma gelmiş ama Arya zaten suikastçılık skillerini öğrene öğrene bugünlere geldi... Misyonunu şimdilik tamamladı. Ana karakterlerden 1-2 tanesi öldürülebilirdi deniyor ama dizide ana karakter sayısı çok fazla. Elden geldiğince cimri davrandılar 3. Bölümde. Son büyük savaşta istenen senaristler tarafından verilecektir... Ben senaryo konusunda gayet tatminkarım. Beğenmeyen de çok ama hiçbir senaryo herkesi 0 memnun edemez. O yüzden bize verilen kurguyu kabul edip ona göre zevkini çıkarmaya çalışıyorum... ‪—— Dikkat Spoiler İçerir——-‬ ‪—— Dikkat Spoiler İçerir——-‬ ‪—— Dikkat Spoiler İçerir——-‬
TT Arena Delisi

#3249 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.637 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Nisan 2019 - 10:33 ÖÖ

Gelmiş geçmiş en büyük fiyaskodur 8.sezon 3.bölüm.

Kitaplardan koptuğundan beri zaten senaryo zıçmıştı şimdi iyice sıvadı.

Şu bölümü beğenmek kendi adıma mümkün değil, bu rezaleti mi 55 günde çekmişler.

20 sene önce çekilmiş Miğfer Dibi savaşının yanına bile yaklaşamamış.

Ne savunma stratejisi elle tutuluyor, ne savaşın kendisi ne de bölümün sonu. 

Lost'dan da kötü finale doğru ilerliyorlar hızla.

#3250 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.621 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Nisan 2019 - 03:11 ÖS

İyi de Can. Bu senaryoya onay veren de kitabı yazan şişkonun ta kendisi. Herşey kendisine sorularak yazılıp çekildi. O da onay verdi. Bu kadar aşırı tepkiyi senaristlere değilde buna onay veren yazara göstermeniz lazım. Yarıda kaldığı seriyi çok çok farklı bitirmeyecek. Sonuçta oldukça benzer şeyler ya da aynısını yazacak...
TT Arena Delisi

#3251 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.637 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Nisan 2019 - 03:32 ÖS

Onun yatacak yeri yok zaten. 10 senedir yazamadı devamını.

Kitapları okuduysan bu olayların böyle gelişmesinin mümkün olmayacağını bilirsin.

Muhtemelen farklı yazacak kitapları.

Senaristler ise ağır zıçmıştır. İşin kötüsü yönetmen, kurgucu hepsi ağır zıçmış.

Marvel filmleri gibi espriler kasılması, ölmek üzere olanın son anda kurtulması, 8 sezondur beklenen olayların bozuk para gibi harcanması.

İnanılmaz şu hale getirmeleri bu diziyi.

Of of nerede o dolu dolu diyaloglar, olay örgüsü, stratejiler nerede bu aksiyon olsun, azıcık espri olsun kafası.

İçine ettiler güzelim dizinin, yazık.

#3252 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.621 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Nisan 2019 - 03:38 ÖS

Tamam da senin gibi tepki gösteren binlerce insanın binlerce farklı senaryosu var kafalarında. Sonuçta 1 senaryo çekilebiliyor. Hangisi çekilse memnun kalmayacak kitle olacaktı.

Sana göre nasıl olmalıydı mesela? Gerçekten merak ettiğim için soruyorum. Ekşi’de tepki gösterenlerden alternatif bir senaryo tavsiyesi okuyamadım pek.
TT Arena Delisi

#3253 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.637 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Nisan 2019 - 03:57 ÖS

Yahu bu da yeni çıktı, futbolu eleştir antrenör müsün, filmi beğenme git sen film çek, ben senarist miyim ya? :)

Herifler dünya para kazanıyorlar, ha kendi yarattıkları evren de değil, hazır buldukları müthiş bir hikayenin anasını ......miş, olayı safi aksiyona çevirmiş, dizinin şu halini beğeneni anlamam mümkün değil. :)

Sırf Tyrion'un ilk 4 sezonki konuşmalarıyla sonraki sezonları izle anlarsın ne demek istediğimi.

En basiti kale savunmasında atlılar önde olmaz, mancınıklar onların arkasına konmaz, surlar boş bırakılmaz, kalenin dışına orduyu yığmazsın.

Bunun memnun olmamakla alakası yok, sen 55 günde çektik, Miğfer Dibi'ni unutacaksınız de ortaya çıkan tam bir fiyasko.

Battle of Bastards bundan daha başarılıydı yahu, yazık olmuş 55 güne.

#3254 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.621 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Nisan 2019 - 04:04 ÖS

Abi ben senden hesap sormadım ki :) Kalbinden geçeni sordum. Savaş düzeni detaydan ibaret. Dotrakh’lar bence görsellik olsun diye önden gönderildi. Kılıçlarının yanması ve hücuma geçmeleri, ölülerin arasına daldıklarında ateşlerin sönmesi vs bence görsel açıdan gayet tatmin ediciydi.
TT Arena Delisi

#3255 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.637 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Nisan 2019 - 04:07 ÖS

İşte görsellik peşindesin, ben değilim, kendi içindeki tüm mantıkları çöpe attılar.

Müzikler, savaş taktikleri, kurgu, görüntü yönetmenliği bence fiyasko.

Lost kadar hayal kırıklığı oldu benim için.

Spoiler vermeden yazamıyorum daha, umarım kalan bölümlerde bazı şeyleri bağlarlar.

#3256 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.781 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Mayıs 2019 - 02:26 ÖS

Sonunda ilk 3 bölümü bir arada izledim.

SPOILER SPOILER SPOILER

Savaş sahnesinde benim için handikap gece çekimi olması oldu. Karanlık sahneleri izlemesi zordur. Detayları göremiyor insan. Bence burada biraz kolaya kaçmışlar. Gündüz savaşı daha güzel olurdu. Adı Night King'de olsa eleman gündüz de pekala kafa göz dalabiliyor.

Bir diğer eleştireceğim nokta kol gibi savaşa giriyorsun, karşında ölümsüz bir ordu var ve ana karakterlerden sadece 1 tanesi ölüyor. Geriye kalan herkes savaştan sağlam çıkıyor. Her köşede bir tanesi direnirken Night King mefta oluyor da savaş bitiyor. Yanlış bilmiyorsam George Martin kitapta pek fazla acımadı karakterlere. Burada ticari kaygılarla birlikte kritik bir çok karakter hayatta kalmayı başardı.

Ancak hepsinden öte seriyi biraz boka saplamaya başladıklarını düşünüyorum. Şöyle ki özgünlük kayboluyor gibi geldi bana. Bu serinin (hem kitap hem dizi olarak) en önemli özelliği Elf kültürünü işlemiyor olmasıydı. Elf tantanası ilk kez ortaya 1924'lerde adını hatırlamadığım bir adamın kitabıyla giriş yaptı ancak Elf'leri ünlü kılan elbetteki Lord Of The Ring üçlemesi oldu. Tolkien, fantezi dünyasının net şekilde kurucusudur. Ondan sonra bu alanda eser üretenler ağırlıklı olarak Elf, Cüce, Arif, Tanrı, Yarı-Tanrı ve İnsanları karakterize ettiler. Kimisi aldı bunları Yunan Mitolojisi ile karıştırdı, kimisi İskandinav Mitolojisinden esinlendi. Bence Game Of Thrones'u en özel kılan kısmı bu kısıtların dışına çıkmış olmasıydı. Tamamen başka bir evren, tamamen farklı ırklar, farklı dinler inşa edilmişti. Orta Dünya diye bir kavram yoktu. Ama ne yaptı ettiler geldiler LOTR'ın son savaş sahnesine benzettiler. Bir baktım ki Night King olmuş bir Sauron. Ölünce tüm ölüler patladı ve yok oldu. (Yüzük eridiğinde Mordor'un çökmesi). 

Genel olarak dizi özelinde serinin bir diğer sorunu da karakter bolluğunun ve hikayenin işlenme şekli. Çok fazla isim var. Kitabı okuduğunuz zaman (ilk kitabın bir kısmını okumuştum) karakterler aslında yerine oturuyor çünkü sadece ismi verip, 3-5 görselle geçilmiyor. Bu karakterin geçmişine ilişkin bir hikayeler dizisi anlatılıyor. Haliyle ezberliyorsunuz. Ancak salt diziyi izleyen birisi gümlüyor. (Ya da ben balık hafızalıyım) Bu kadar çok karakterin olduğu bir kitabı, aynı kitap gibi karakter bazlı bölümlere ayırarak bir de üzerine 8 yıla yayarak çekerseniz kim kimdi, neciydi, neredendi noktasında her şey karışmaya başlıyor. 

SPOILER SPOILER SPOILER 

Eleştirilerim baki olmakla birlikte fantezi dünyasına baya bir soluk getirdiler sağolsunlar. Sürekli Tolkien'in hayal dünyasına sıkışmış bir dünya oluşmuştu. Sonunda bunun dışında da hikaye kurgulanabileceğini birisi çıktı herkesin gözüne soka soka ispatladı. 3 bölüm sonra dizi bitecek. Yan hikaye örgüsünden çok film ve dizi yaparlar bundan sonra. Umuyorum çivisini çıkarmazlar. 3 bölüm sonra bütün kitapları okumayı düşünüyorum. Bakalım nerede tam olarak kitaptan ayrıldılar ve ne kadar iyi yolda ilerlediler veya içine ettiler göreceğim.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#3257 frodo41

frodo41

Senior Member

• Members
  • 4.745 mesaj

Yayınlanma tarihi 02 Mayıs 2019 - 06:06 ÖS

Bizim hanım hastası benim çok tarzım değil ama 2-3 sene önce başladım seyretmeye şu an 4.sezondayım zor gidiyor ara ara seyredebiliyorum en zorlandığım karakterlerin isimleri şöyle eski fifa oyunundaki gibi karakterler konuştuğunda üzerinde isim yazsa daha iyi olurdu sanırım.
We fucking played great the whole season. Johan Elmander 13.May.2012

#3258 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.781 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Mayıs 2019 - 12:07 ÖS

Ben Can'ın müzik eleştirisine katılmıyorum... 8x3'ün müziği en az Dunkirk'ün müziği kadar sinir bozucuydu ve gerim gerim gerilirken beklediğin aksiyon gecikince "lan bi sus amk" diye bağırtıyordu :D 

Hazır senaryo artık kendi kafasına göre giderken yapılabilecek pek çok şey vardı aslında...

Mesela hazır kuzey ittifakı çok ciddi sayıda asker kaybetmişken; Night-King önceden ölüp de geri gelmiş Jon Snow'u bindiği ejderha ile birlikte öldürebilir; onu dirilttiğinde Jon'un askerleri de mavişin değil direkt Jon'un white army'si olarak dirilebilir; Jon da önceden bi arkadaşa bakıp çıkmışlığından sebep, dirildiğinde NightKing'e tabi değil, hem beyazlamış hem de insan gibi konuşan; hem bu savaşta hem önceden ölüp dönen askerlerinden oluşan kendi ordusunu yöneten; tamamen otonom bir beyaz kral olarak doğabilirdi (the real king of the north yani)... 

Sonrası ise üçlü hatta dörtlü bir savaş... NK ve ejderhasıyla ordusu, Denarys ve ejderhasıyla sağ kalan ordusu, Jon ve ejderhasıyla kendi whitearmy'si.. Cersei'nin ejderha öldüren arbaletleri ve ironfleet'i eşliğinde satın aldığı golden armadası... 

Sonra mis gibi 3 bölümlük final-battle... Herkes herkesi öldürür; Cersei'nin arbaleti NK'i ve ejderhasını götürür; Dany'nin ejderhası Jon'unkini yer... ölüler ordusu hem lanister hem golden army'i yener; ironfleet Yara kumandasında "sikmişim savaşınızı lan, ne bu böyle ateş saçan kuşlar falan; insan gibi savaşmıyorsunuz amk, ben adama dönüyorum" diye gider.. Sonda da Jon dany ve büyük ejderhayı öldürdükten sonra diriltir ve emrine alır... Bütün adayı özgürleştiren Jon, sağ kalan reisleri toplayarak Podrick ile Arya'nın evliliğini kutsar, herkes yeni kral ve kraliçeye bağlılık yemini eder...

Jon da vakit bu vakittir diye belinden çıkardığı dragonglass hançeri kendi boğazına saplayarak "yapma etme!" bağırışları ve gözyaşları içerisinde; Dany, ejderhaları ile ve kalan tüm white army ile birlikte rüzgara karışır.. ashes to ashes, dust to dust sözü olayı seyreden bir keşiş tarafından ilk kez o an söylenir... Arya yanına Tryion'u Brann'ı, Podrick'i, Jamie'yi, Yara'yı ve sağ kalan rütbeli diğer insan evlatlarını alarak Vesteros basınının karşısına çıkar; "akan kardeş kanını durdurmak, yok olan güvenlik ve huzur ortamını yeniden tesis etmek içün yönetime el koymak zorunda kaldık; tüm unvanlar kaldırılmıştır, except mine" şeklinde açıklama yaparak darbeyi ilan eder.. Kapanışta kuzeyin oğlu Volkan Konak savaşta kaybedilenler anısına Cerrahpaşa şarksını gayda eşliğinde seslendiasşldkjasşdlasş.... 

Nasıl?? gidişattan daha iyi olduğu kesin değil mi? 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#3259 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.621 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Mayıs 2019 - 12:10 ÖS

Podrick & Arya değilde Gendry & Arya olmasın o? :)

Valla dediğim gibi adamlar ne yapsa beğenmeyen illaki olacaktı. Şişko böyle böyle yapın demiş senaristlerde yapmış. Yapcak bişi yok :)
  • frodo555 bunu beğendi
TT Arena Delisi

#3260 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 26.637 mesaj

Yayınlanma tarihi 03 Mayıs 2019 - 12:30 ÖS

Ya senaristlere böyle yapın falan demedi ibrahim bilip bilmeden konuşma rica edeceğim. :)

Adamı tamamen uzaklaştırdılar senaryodan sadece çatısını vermiş hikayenin.

Bu ukala, diyalog yazma özürlü iki ergen salak bildiğin zıçmışlar hikayenin içine.

8.sezon tam bir rezalet, bu kadar mundar edilir bir hikaye.

Puanlamalarda da yerin dibine sokuyorlar zaten bu sezonu.

@frodo

Basmışlar yaylıları, hele o Bran'a doğru yürürken GOT değil de Person of Interest, 24 tarzu aksiyon dizisi izliyormuş gibi hissettim.

Dizinin ruhuna aykırı bir müzik seçimi.

Açın Battle of Bastards'da Vadi Şövalyeleri gelirken çalan müziği dinleyin sonra da bu teknomsu şeyi. :)

O nasıl leş bir müzikti, evlerden ırak. :)

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye