İçeriğe git

* * * * - 1 oy

İstanbul'un 100 lezzeti

• Please log in to reply
32 replies to this topic

#1 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Ağustos 2017 - 05:37 ÖS

yemek saati yaklaşırken şu güzel topici bir çıkartalım derinlerden, yeni tavsiyeleri alalım... :)

#2 cozker

cozker

Member

• Members
  • 9.378 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ağustos 2017 - 10:52 ÖÖ

Cevap : Ýstanbul'un 100 lezzeti çok iddialý olarak diyorum ki beþiktaþ / asým usta bu konuda rakipsiz beþiktaþ çarþýda, kartal heykeline gelin, sýrtýnýzý balýk pazarý yoluna dönün 10 metre ilerde saðda, denemeden ölmeyin

önündeki kuyruktan belli oluyor mekan.. ama saat 4'ten sonra döner kalmıyor maalesef, kaç kere kılpayı kaçırdım :(. gündüz gitmek gerekiyor.. birde beşiktaşta park olayı büyük kriz artık, arabayla gitmek işkence.

#3 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.328 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ağustos 2017 - 11:56 ÖÖ

Bizim Dünyamız - Bakırköy

Bakırköy Aile Ocakbaşı

Safa Meyhanesi - Yedikule 

Diyar Ocakbaşı - Veliefendi  

Günbilir Restoran - Samatya 

Kuytu Balık - Karaköy 

Ahmet Baba'nın yeri - Samatya 

Balat Sahil Restoran 

Hatay Restoran - Bostancı

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#4 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.440 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ağustos 2017 - 12:22 ÖS

Sakatat sevenler için Kadıköy-Üsküdar Birtat.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#5 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.343 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ağustos 2017 - 12:24 ÖS

Hatay Restoran - Bostancı

Bize 3 yıl önce burada soktuklari hesabı unutmadık daha Anıl Abi. :)

Pastırmalı humus ve beyin salatası iyi bu mekanda. Yalnız toplama vurunca maliyeti bir hayli yüksek bir mekan oluyor.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#6 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.343 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ağustos 2017 - 12:25 ÖS

Sakatat sevenler için Kadıköy-Üsküdar Birtat.

Üsküdar derken Selimiye yi kastediyorsun sanırım. Orayı kapatıp Kadıköy'e geçtiler diye biliyorum.

#7 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.328 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ağustos 2017 - 12:29 ÖS

Bize 3 yıl önce burada soktuklari hesabı unutmadık daha Anıl Abi. :)

Pastırmalı humus ve beyin salatası iyi bu mekanda. Yalnız toplama vurunca maliyeti bir hayli yüksek bir mekan oluyor.

Alper . Üç yıl önce bir Pazar günü öğlen birde oturduk oraya kalktığımızda mekan kapanıyordu .. Bence anormal değildi , bizim kafa güzeldi herhalde :)

Ne söylesen sen haklısın, aylar var ki görüşmedik. Bir köşede oturup da, bir kadehi bölüşmedik .

#8 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.343 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ağustos 2017 - 12:32 ÖS

Evet biraz uzun soluklu bir sofraydı ama yine de o hesap çok yüksekti. Humusa 25 yazmışlardı diye kalmış aklımda. Nohutcabi bu sonuçta. 3 yaprak pastırmanın maliyeti ne ola ki. :)

#9 Onur1905

Onur1905

Junior Member

• SIT
  • 7.830 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ağustos 2017 - 12:32 ÖS

Bizim Dünyamız - Bakırköy

Bakırköy Aile Ocakbaşı

Bir Bakırköylü olaran not ediyorum. :) 

#10 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.328 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ağustos 2017 - 12:33 ÖS

Vayyyyyyyyyyyyy :)))) 

#11 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.343 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ağustos 2017 - 12:36 ÖS

Bizim Dünyamız'da ciddi yer sorunu var. Mekan çok ufak. Rezervasyon yapmıyorlar diye biliyorum.

#12 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.328 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ağustos 2017 - 12:36 ÖS

Evet biraz uzun soluklu bir sofraydı ama yine de o hesap çok yüksekti. Humusa 25 yazmışlardı diye kalmış aklımda. Nohutcabi bu sonuçta. 3 yaprak pastırmanın maliyeti ne ola ki. :)

Porsiyonlar çok küçüktü .. Servis için neredeyse çay kaşığı isteyecektim ..  Ama bizi oraya sürükleyen Cemal Süreya'dır :)

hatay-meyhanesi-2-620x373.jpg

HATAY-MEYHANESI-CEMAL-SUREYYA--e14428291

#13 almeyda

almeyda

Senior Member

• Members
  • 2.328 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ağustos 2017 - 12:38 ÖS

Bizim Dünyamız'da ciddi yer sorunu var. Mekan çok ufak. Rezervasyon yapmıyorlar diye biliyorum.

Kendini tanıtırsan artık yapıyorlar ..  

#14 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.440 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ağustos 2017 - 12:39 ÖS

Birtat için sanırım içki ruhsatı problemi olmuş Selimiye'de, ben İstanbul'dayken ikisi de açıktı ama.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#15 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.343 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ağustos 2017 - 12:39 ÖS

Bedri Usta - Kalamış

Kebap için öneririm. İstanbul'da Adana standartlarında kebap yemek için ideal mekan. Satır kıyma kullanıyorlar. Genel olarak mezeleri de fena değil.

Mahmutbey Kanatçısı - Kozyatağı

Hem kanatları iri hem de mezeleri iyi bir mekan. Acılı kanat yerken dikkat. Ustanın insafına bağlı olarak çok çılgın bir acı ile karşılaşmak mümkün.

#16 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.343 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ağustos 2017 - 12:40 ÖS

Birtat için sanırım içki ruhsatı problemi olmuş Selimiye'de, ben İstanbul'dayken ikisi de açıktı ama.

Şu an Kadıköy Akmar Pasajın'ın sağ çaprazından yukarıya doğru çıkarken 30 metre ileride sağ tarafta mekan.

#17 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.440 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ağustos 2017 - 12:47 ÖS

Şu an Kadıköy Akmar Pasajın'ın sağ çaprazından yukarıya doğru çıkarken 30 metre ileride sağ tarafta mekan.

Kadıköy'e açtıklarında Selimiye de duruyordu, hatta sordum şube olarak ikisi de devam edecek demişlerdi ama yıl 2015'ti.

Sonuç olarak mükemmele yakın sakatatları. :)

#18 ÖNDER RB

ÖNDER RB

Members

• Members
  • 25.273 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ağustos 2017 - 03:47 ÖS

sakatat seviyorsanız hiç bir yerde bulamayacağınız kadar çeşidi beşiktaş çarşı da Baba Söğüş de bulabilirsiniz, lezzet mükemmel, fiyat idare eder.

uykuluk özel ilgi alanınızsa halıcıoğlu sadrazam da rakı-uykuluk keyfi muazzam.

almeydanın yazdığı veliefendinin karşısındaki diyar ocakbaşının da etleri çok iyidir...

#19 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.343 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ağustos 2017 - 04:20 ÖS

Baba Söğüş uzun zamandır gitmek istediğim bir yer. Referans da var artık. Oraya çökmek farz oldu. :)

#20 yakup bayrak

yakup bayrak

Senior Member

• Members
  • 2.130 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Ağustos 2017 - 11:58 ÖS

Bağcılar Belediyesi ya da Bağcılar SGK'ya işiniz düşerse; Güneşli - Kirazlı'da Bağcılar Belediyesi'nin karşısında, Saafi Döner'e muhakkak uğramanızı tavsiye ederim. Fiyatlar uygun, porsiyonlar ise doyurucu.http://www.saafidoner.com/iletisim.php

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye