İçeriğe git

Resim
- - - - -

Tebrikler gurbetci arkadaslarimiz tebrikler disisleri...

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 USAtaraftar

USAtaraftar

Junior Member

• Members
  • 3.720 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Haziran 2005 - 03:22 ÖÖ

Ermeni önergesine onay
Ahmet KÜLAHÇI / BERLÝN
Almanya’da tüm partilerin desteklediði Ermeni önergesi, Federal meclisin dünkü oturumunda oybirliðiyle kabul edildi.

Almanya’da ana muhalefet Hýristiyan Demokrat/Hýristiyan Sosyal Birlik Partileri (CDU/CSU) tarafýndan hazýrlanan, koalisyon hükümetini oluþturan Sosyal Demokrat Parti (SPD) ve Yeþiller’in yaný sýra Hür Demokrat Partisi’nin de, yapýlan küçük deðiþikliklerle desteklediði ‘Ermeni önergesi’, Federal Meclisin dünkü oturumunda oybirliðiyle kabul edildi. ‘1915 yýlýnda Ermenilere giriþilen sürgün ve katliamý anma ve hatýrlama-Almanya, Türkler ile Ermeniler arasýnda barýþa katkýda bulunmalý’ adlý karar tasarýsý, mecliste üzerinde tartýþýlmadan oylamaya sunuldu.

Türk tarafýnýn yoðun tepki göstermesine raðmen meclisten geçen karar tasarýsýndaki talepler arasýnda, Alman hükümetinin, Türklerle Ermenilerin barýþmasý, affetmesi ve tarihi suçun yeniden deðerlendirilmesi için gereken giriþimlerde bulunmasý da yer alýyor.

#2 USAtaraftar

USAtaraftar

Junior Member

• Members
  • 3.720 mesaj

Yayınlanma tarihi 17 Haziran 2005 - 03:30 ÖÖ

Simdi bu habere ne denebilir bilemiyorum. Fransa'da 500bin vatandasimiz yasiyor ama bu yasa tasarisi meclisten geciyor. Daha sonra Hollanda, Isvicre derken sonunda tam 2.5 milyon vatandasimizin yasadigi Almanya'da da malum yasa tasarisi meclislerinden gecmis. Orada yasayan Gurbetcilerimiz bir HÖÖT desene boyle birseyin olmasi soz konusu dahi olamaz. Senelerce her yaz butun kroluklariniza, hayvanliklariniza katlanan, sizi her muhabbette savunan yeri geldiginde Alman'la sizler icin kavga eden ben artik sadece yaziklar olsun diyebiliyorum. Yaziklar olsun.

Disisleri bakanligina ise sayisiz kereler yaziklar olsun'a bir yaziklar olsun daha bugun ekledim. Burunlarindan kil aldirmayan bu degerli bakanligimiz olmasa belki yurtdisinda durumumuz daha iyi olurdu.

#3 Guest_Serkan1905_*

Guest_Serkan1905_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 17 Haziran 2005 - 07:04 ÖÖ

Simdi bu habere ne denebilir bilemiyorum. Fransa'da 500bin vatandasimiz yasiyor ama bu yasa tasarisi meclisten geciyor. Daha sonra Hollanda, Isvicre derken sonunda tam 2.5 milyon vatandasimizin yasadigi Almanya'da da malum yasa tasarisi meclislerinden gecmis. Orada yasayan Gurbetcilerimiz bir HÖÖT desene boyle birseyin olmasi soz konusu dahi olamaz. Senelerce her yaz butun kroluklariniza, hayvanliklariniza katlanan, sizi her muhabbette savunan yeri geldiginde Alman'la sizler icin kavga eden ben artik sadece yaziklar olsun diyebiliyorum. Yaziklar olsun.

Disisleri bakanligina ise sayisiz kereler yaziklar olsun'a bir yaziklar olsun daha bugun ekledim. Burunlarindan kil aldirmayan bu degerli bakanligimiz olmasa belki yurtdisinda durumumuz daha iyi olurdu.

niye vuruyon kine?

Bremen Eyaleti Almanyada türklerle en iyi gecinen Eyalettir. Bremendeki kadar Türkler hic bir yerde rahat yasayamaz.

Buranin Eyalet baskaninin (Henning Scherff) elini belki her türk ayri ayri sIkmIstIr. aramiz o kadar iyidir. Kendisi biner pisikletine, Türk Derneklerini tek tek gezer ve hepsinin halini hatrini sorar. Türkler de bir problem oldugu vakit, hemen onu bulur.

Yalniz gel gör ki, tutturdu, Bremen Eyalet Meclisi bi karar aldi, Ve Ermeni Soykirimindan dolayi bi Anit dikti. Protestolar oldu, imza kampanyalari, aklina her ne gelirse.

Siddet iceren olaylar haric, her türlü yol denendi, yine de bi sey degismedi.

Entresan olani, Almanlar bu Ermeni Soykirimindan dolayi, kendilerini de suclu buluyorlar, zamaninda Osmanli-Almanya ittifakindan dolayi. Belki de bundan dolayi bütün bu yaygaralari kopariyorlar.

Anlican, HÖÖÖT dedik, ama bi sey degismedi.

Bu ara sen bize Kro mu dedin :uzgun2:

:kiskis: :D

#4 seyko

seyko

Tech.Admin

• Administrators
  • 97 mesaj

Yayınlanma tarihi 18 Haziran 2005 - 12:36 ÖS

Senelerce her yaz butun kroluklariniza, hayvanliklariniza katlanan, sizi her muhabbette savunan yeri geldiginde Alman'la sizler icin kavga eden ben artik sadece yaziklar olsun diyebiliyorum. Yaziklar olsun.

<_<

#5 Guest_LuisFigom_*

Guest_LuisFigom_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 18 Haziran 2005 - 01:00 ÖS

keske genelleme yapmasaydin . . .

#6 Guest_bruno_*

Guest_bruno_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 18 Haziran 2005 - 04:55 ÖS

Cok agir ve ayip olmus USATaraftar. Foruma ordan katilan cok arkadas var. Genelleme yapmak yanlis olur bence.

#7 Guest_Serkan1905_*

Guest_Serkan1905_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 18 Haziran 2005 - 05:18 ÖS

ben kesinlikle üstüme alinmadim dediklerini, hatta haklilik payi oldugunu bile düsünüyorum (Kro, Gangster tarzlarindan ayak yapan gurbetciler vs.). Ama bu Ermeni Soykirimi olayinda hic bir sey yapmiyor degiliz. epey de bi sey yapiyoruz. her gün yeni yeni faaliyetler, konferanslar, paneller, yürüyüsler vs. düzenleniyor bu hususta; ama nafile.

#8 Guest_LuisFigom_*

Guest_LuisFigom_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 19 Haziran 2005 - 08:37 ÖS

TÜRKLER, ALMAN MECLÝSÝ'NÝN ERMENÝ KARARI ÝÇÝN YÜRÜDÜ

Berlin'de Türk'ün Almanya gösterisi Berlin'de yaþayan Türkler, Alman Meclisi'nin aldýðý Ermeni tehciri yasasýný protesto ettiler. Türk dernekleri, alýnan kararýn ülkedeki 3 milyon Türk'ü rahatsýz ettiðini dile getirdiler.

Alman Meclisi'nin 'Ermeni tehciri' ile alakalý aldýðý kararý protesto etmek için Türk dernekleri tarafýndan organize edilen protesto yürüyüþünde Almanya'nýn baþkenti Berlin'de binlerce Türk bir araya geldi. Berlin Türk Cemaati (TGB) Baþkaný Taciddin Yatkýn tarafýndan 'Yeter artýk, bayraðýný kap gel' sloganýyla düzenlenen protesto yürüyüþünde, hazýrlanan pankart ve Türk bayraklarý ile Türkler tepkilerini dile getirdi.

Berlin Adenauer Platz'da saat 13.00'te baþlayan yürüyüþ Kuhrfürstendamm Caddesi üzerinden Gedaechnisskirche'ye kadar devam etti. Yatkýn yaptýðý konuþmada, Alman Meclisi'nin aldýðý kararýn tek yanlý ve adil olmamasý nedeniyle yürüyüþü organize ettiklerini belirtti.

Berlinli Türklerin yaný sýra Hamburg, Bremen ve Hannover gibi þehirlerde faaliyet gösteren Türk derneklerinin de protestoya büyük ilgi göstermesi dikkat çekti. Almanya'nýn Berlin Türk Cemaati ile birlikte Türk Dernekleri Giriþimi adý altýnda bir araya gelen Diyanet Ýþleri Türk Ýslam Birliði (DÝTÝB), Nizam-ý Alem Ülkü Ocaklarý, Türk Sosyal Demokrat Birliði, Berlin Brandenburg Türk Ýþadamlarý Birliði, Okul Aile Birliði ve Atatürkçü Düþünce Derneði de protestoya katýldý.

Federal Meclis kararý protesto edildi

Federal Meclis'in oybirliði ile karara baðladýðý Ermeni kararýný protesto eden kalabalýk, " Biz Almanya'da barýþ istiyoruz", "Seçim malzemesi olarak Türkler. Hayýr. Teþekkürler", "Yurtta sulh cihanda sulh" afiþlerini taþýdý. Yürüyüþ esnasýnda Alman ve Türk bayraklarý taþýndý. Daha sonra görevliler tarafýndan bir basýn bildirisi daðýtýlarak. Medyanýn tek taraflý konuya yaklaþýmý kýnandý.

Geçtiðimiz günlerde Ermeni önergesinin Federal Meclis'te karara baðlanmasýna tepki gösteren Türk dernekleri de, 'tarihin siyasallaþmasýný' protesto ettiklerini bildirirlerken, Ermeni tehciri ile alakalý bu þekilde karar alýnmasýný beklemedikleri ve Almanya'da yaþayan 3 Milyona yakýn Türkün rencide edildiðini belirttiler. Almanya genelinde çok sayýda Türk dernekleri konu ile ilgili basýn açýklamalarý yaptýlar ve rahatsýzlýklarýný dile getirdiler.

Berlin Türk Cemaati (TGB)Baþkaný Taciddin Yatkýn konu ile ilgili yaptýðý açýklamada, "Maalesef bizim en büyük dostumuz olan Almanya, sanki Parlamento mahkeme, milletvekilleri de hakimmiþ gibi verdiler. Türk toplumunu ve Türk insanýný rencide ettiler. Bizde bu haksýzlýða karþý dur demek için buradayýz" dedi.

Atatürkçü Düþünce Derneði Berlin Brandenburg Yönetim Kurulu Baþkaný Nalan Arkat ise Türklere karþý yapýlanlarýn büyük bir haksýzlýk olduðu belirterek, "Yýllardýr süre gelen Türklere ve Türk Devletine karþý Alman kamuoyu tek yanlý bir eylem oluþturma çabalarýna karþý artýk 'Dur' deme zamaný geldi " dedi.

Eklenmiş Resim

#9 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.485 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 21 Temmuz 2017 - 07:18 ÖS

THE PROMİSE adli Ermeni Soykiri propagandasi yapan basrolde Christian Bale olan bir sinema filmi seyrediyorum iTunes'da
:/

#10 Mert Baydur

Mert Baydur

www.48reklamcilik.com

• SIT
  • 9.485 mesaj
  • LocationIstanbul

Yayınlanma tarihi 04 Ocak 2019 - 07:20 ÖÖ

https://www.bbc.com/...ial.link1_.auin

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye