İçeriğe git

Resim
* * * * - 1 oy

Formula1

• Please log in to reply
54 replies to this topic

#21 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 25.856 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Mayıs 2018 - 12:31 ÖS

Mc Laren motor bulamıyor, Honda patladı geçen sezonlarda, Renault ile toparlandılar biraz.

Mercedes kendi takımını kurunca olan Mc Laren'e oldu.

Verstappen dangıl dungul kullanıyor, izlemesi keyifli de patronu olsam katil olmuştum şimdiye.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#22 del piero10

del piero10

Senior Member

• Members
  • 4.503 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Mayıs 2018 - 12:42 ÖS

eskilerin sürücülük becerisine dayalı efsanevi senna-proust, schumacher-hakkinen rekabet dolu yıllarından sonra salt teknolojinin öne çıktığı şimdiki zamanları hiç takip edesim gelmiyor benim. f1 çok bozdu.

galatasaray ulan..

#23 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.068 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Mayıs 2018 - 01:12 ÖS

Verstappen dangıl dungul kullanıyor, izlemesi keyifli de patronu olsam katil olmuştum şimdiye.

Bir de rakip olup yarış dışı bırakınca düşün, geçen Vettel bişeyler konuşuyordu, bidaha tekrarlarsa ağzına ağzına vurabilir :D 

#24 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 25.856 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Mayıs 2018 - 01:29 ÖS

Yahu aynı takımdalar birbirlerine vurdular son yarış, hata tamamen Verstappen'in, iki kere yön değiştirdi önde giderken.

İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#25 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.068 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Mayıs 2018 - 01:49 ÖS

Yahu rakip derken, pistte herkes rakip abi takımı falan yok bu işin :)

Hatta en büyük rakip takım arkadaşıdır insanın genelde. 

#26 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 25.856 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Mayıs 2018 - 01:53 ÖS

Gene de takıma zarar vermemelisin, birbirirleriyle didişirken ikisi de yarış dışı kaldı. :)

#27 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.068 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Mayıs 2018 - 03:21 ÖS

Düşünsene aynı araçtan bir kişide daha var, hep o önde, elbette kanına girecek şeytan :D 

#28 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 25.856 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Mayıs 2018 - 03:27 ÖS

Çok da aynı araba olmuyor ya, kendi ayarlarını yaptırıyor pilotlar; tabi eskiden daha pilot stratejisine açıktı araçlar.

Misal lastik seçimi-yakıt stratejisi bitti; pit stop sırasında yakıt takviyesi olayı bitti, tek lastik üreticisi var gibi gibi şeyler.

Schumacher- Irvıne/Massa ya da Hakkinen-Coulthard aynı takımda çok farklı ayarlı araçlara sahiplerdi.

Schumacher'in bir mühendisten çok motor bilgisinin olduğu, lastik-yakıt stratejisini kendisinin belirlediği malumunuz.

#29 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.278 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Mayıs 2018 - 06:51 ÖÖ

Formula'nın tadı kaçalı çok oldu benim için. Pilotajın yarış çizgisini tutturması ve doğru zamanda gaz verip frenaja girmesi yeterli bir hale geldi. Tamamen motorlar, motorların dayanım gücü ve ön hazırlık üzerinden dönüyor mevzu. 

Eski yıllara bakıyorum. Schumi x bir sebepten feci geride kalırdı. Sonra bir bakmışsın adam kaldırmış geliyor. Geçe geçe gelirdi. Riskin dibine kadar girerdi. İşte o anlarda makineden çok insanın mücadelesini görürdüm. Artık o devirler ve o rekabet bitmiş durumda. Ne izliyorum ne takip ediyorum artık.

Motor sporlarında en güzeli WRC bence. Elbette motor dayanımı, araç özellikleri önem taşıyor ancak pilotajın zirve yaptığı bir disiplin. 

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#30 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 25.856 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Mayıs 2018 - 07:35 ÖÖ

Şu an toparlamaya çalışıyorlar bence, güzel pistler yapıldı, pilotlar cesurlaştı vs.

Bizim İstanbul Pisti de çok güzeldi ama elimizde patladı, çok yazık oldu.

#31 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 8.278 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Mayıs 2018 - 11:37 ÖÖ

Formula-E diye bir şey var bu aralar. Elektrikli formula araçları. Eurosport yayınlıyor grand prix'leri. Ses yok ama arkadaş araçlarda. Motor gürültüsü olmadan olmuyor. Sürat de haliyle düşük. 180-200 km/h hızlara çıkıyorlar.

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#32 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.068 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Mayıs 2018 - 03:15 ÖS

Yahu aynı takımdalar birbirlerine vurdular son yarış, hata tamamen Verstappen'in, iki kere yön değiştirdi önde giderken.

Yav ayni takim dedin ben de dikkat etmedim, şimdi siralama turlarını izlerken aklima geldi.
Vettel Raikonen ayni takim, Verstappen Riccardone :)

#33 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 25.856 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Mayıs 2018 - 04:03 ÖS

Verstappen ile Ric dedim zaten ben hep?

#34 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.068 mesaj

Yayınlanma tarihi 12 Mayıs 2018 - 04:39 ÖS

Bir de rakip olup yarış dışı bırakınca düşün, geçen Vettel bişeyler konuşuyordu, bidaha tekrarlarsa ağzına ağzına vurabilir :D

Ben Vet-Vers mevzusundan sonra geldiği için Vet-Vers dedin diye düşündüm hep :)

Azerbaycandaki yarışı kastettin tamam. 

Bu arada *İspanya sıralama turları çok keyifliydi. Yarış başlangıcı da öyle olacak büyük ihtimalle. 

Hamilton

Bottas

Vettel

Raikkonen

Verstappen

Ricciardo

Magnussen

Alonso...

Edited by Yasin Karabulut , 12 Mayıs 2018 - 04:50 ÖS.
ispanya *

#35 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 25.856 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Mayıs 2018 - 09:59 ÖÖ

Monaco GP var bugun.

#36 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.068 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Mayıs 2018 - 10:17 ÖÖ

Saati kaç üstad, yetisebilirsem startını göreyim bari.

#37 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 25.856 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Mayıs 2018 - 12:19 ÖS

16.00 S Sport.

#38 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.068 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Mayıs 2018 - 02:12 ÖS

Geldim, o zaman bekliyoruz keyifli bir pist, pole alir sanirim.

#39 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 25.856 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Mayıs 2018 - 04:59 ÖS

Yaris kotuydu, basladigi gibi bitti.

#40 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 16.068 mesaj

Yayınlanma tarihi 27 Mayıs 2018 - 07:23 ÖS

Abi yağmur yagmadiysa monaco da pek aksiyon mumkun değil. Keske yagsaydi..

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye