İçeriğe git

Resim
* * * * - 1 oy

Formula1

• Please log in to reply
108 replies to this topic

#1 Bengü Cakmak

Bengü Cakmak

SaFir

• Members
  • 2.823 mesaj

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2004 - 03:15 ÖÖ

Formula'nýn geleceði tehlikede.. Formula 1'in sahibi Bernie Ecclestone ile Grand Prix Dünya Þampiyonasý firmasý arasýndaki gerginlik, yarýþlarýn geleceðini tehlikeye soktu.. Pazarlýklarýn sonucunda anlaþma olmamasý durumunda F1 2007 yýlýndan itibaren yapýlamayacak.. Yarýþlarýn tüm ticari haklarýný 40 yýldan fazla bir zamandýr elinde bulunduran 74 yaþýndaki Ecclestone ile Ferrari, Mercedes, BMW ve Renault takýmlarýnýn sahibi olduðu GPWC þirketi arasýnda devam eden pazarlýklarýn anlaþmayla neticelenmemesi durumunda, Formula 1 yarýþlarýnýn 2007 yýlýndan itibaren yapýlamayacaðý açýklandý. Yarýþlarýn kontrolünü Ecclestone'dan alacaklarýný ve 2008 yýlýndan itibaren yeni bir yarýþ serisi düzenleyeceklerini açýklayan GPWC þirketinin sözcüsü Xander Heijnen, ''Anlaþma olmazsa 2007'den sonra Formula 1 Grand Prix'si de olmayacak'' dedi. Taraflar, Formula 1'in 800 milyon dolarlýk gelirinin nasýl paylaþýlacaðý üzerinde yoðunlaþýrken, bu gelirden yüzde 23 (184 milyon dolar) pay alan takýmlar, rakamýn artýrýlmasýný istiyor. Ferrari Baþkaný Luca di Montezemelo, gelirlerin paylaþýmýnýn kabul edilemez olduðunu belirterek, Ferrari ve pilotu Micheal Schumacher'in Formula 1'in simgesi haline geldiðini ve Ferrari'siz bir yarýþýn düþünülemeyeceðini kaydetti. Ecclestone ise konu ile ilgili bir açýklama yapmazken, daha önce verdiði bir demeçte, GPWC'yi ''Daha fazla para almaya çalýþan lobici grup'' olarak tanýmlamýþtý. (kaynak: ajansspor.com)

#2 Guest_kamtek_*

Guest_kamtek_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2004 - 03:43 ÖS

gpwc hakli olarak isyan ediyor ama onlardaki sponsor gelirleri kimsede yok eger formulayi yasatmak istiyorlarsa kucuk takimlara daha fazla pay ayrilmasini kabul etmeleri gerekiyor buyursun ayri bir organizasyon kurup yarissinlar,kendi aralarinda mi yarisacaklar. piste 4 takim mi cikacak sadece

#3 Guest_kral1905_*

Guest_kral1905_*
  • Guests

Yayınlanma tarihi 07 Kasım 2004 - 09:42 ÖS

ulan ayip sabredin bi kac sene daha tam bizim pist acilmisken:)

#4 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.458 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Aralık 2013 - 12:21 ÖÖ

M.Schumacher gecirdigi kayak kazasi sonucu komada, haberler ic acici degil. Pek sevmem kendisini, Hakkinen ve Alonso'ya kaybettigi sezonlarda nefret dahi ettim ama en iyilerden biri, bir efsane, umarin bunu da atlatir.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#5 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.458 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Aralık 2013 - 12:55 ÖS

Schumi uyutuluyor, durumu cok ciddi.
İngilizler gibi toplu halde futbol oynamak, bir renge ve isme sahip olmak ve Türk olmayan takımları yenmek

#6 Ibrahim

Ibrahim

Senior Member

• Members
  • 6.621 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Aralık 2013 - 01:48 ÖS

İnşallah atlatır efsane... 

TT Arena Delisi

#7 duncanferguson

duncanferguson

İzmir

• Members
  • 2.441 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Haziran 2017 - 10:50 ÖÖ

Formula 1 bu sene eski tadına gelmeye başladı sanki. Yada şu futboldan o derece soğudum ki bana öyle geliyor. Ancak Bottas, Vettel Hamilton çekişmeleri bana Hakinen Sumi rekabetindeki hazzı yaşattı sanki. Ayrıca Button, Hulkenberg, Raikonen gibi süpriz isimlerde var.

"Bu takımın beni en mutlu ettiği dönem Kalli'nin ilk geldiği dönemdir."

#8 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.458 mesaj

Yayınlanma tarihi 09 Haziran 2017 - 11:26 ÖÖ

Button 3.pilot...

Yarışmıyor normalde.

Kendi isteği.

#9 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.898 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Haziran 2017 - 11:13 ÖÖ

F1 motorsporları dünyasına uzaydan gelmiş istilacı bir tür gibi... Ekonomik olarak aşırı gelişme gösterilen (dolayısıyla teknolojik olarak da) ve sponsorluk paralarının su gibi aktığı dönemlerde kendi bütçesini belirledi, altına inmiyor.. inmediği için de F1'i oluşturan tüm komponentler (üretici olsun sponsor olsun seyirci ve medya olsun) diğer her branştan kısıp buna yükleniyorlar... Resmen yok etti bütün türleri, sadece kendi kaldı... 1990-2000 arası gibi bir çekişmeyi de bir daha rüyamızda bile göremeyeceğimizden, ben bir türlü ısınamıyorum yeniden... 

5-6 fabrika takımlı ve çekişmeli bir WRC'yi bin defa tercih ederim (bkz 2004 Rally Of Turkey)... 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#10 duncanferguson

duncanferguson

İzmir

• Members
  • 2.441 mesaj

Yayınlanma tarihi 10 Haziran 2017 - 06:46 ÖS

Valla olayin maddi,politik boyutunu bilmem ama herturlu beni su sik.k ligimizden fazla mutlu ediyor

#11 duncanferguson

duncanferguson

İzmir

• Members
  • 2.441 mesaj

Yayınlanma tarihi 11 Haziran 2017 - 10:16 ÖÖ

Senna nin kaskini keske bottas alsaydi emme hamiltonda iyi bi oglan dunku gozyaslarindan belli etti.

#12 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.214 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Haziran 2017 - 12:30 ÖS

Başbuğ Senna..
Araçların standartları değiştiğinden beri izlemiyorum.
Daha doğrusu araç sesleri değiştiğinden beri diyeyim.

#13 duman

duman

Senior Member

• Members
  • 9.371 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Haziran 2017 - 01:16 ÖS

Schumacher-Hakinen gitti. Formula benim için o gün bitti. 

IF SO POWERFUL YOU ARE, WHY LEAVE!?

#14 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.458 mesaj

Yayınlanma tarihi 14 Haziran 2017 - 01:20 ÖS

http://www.spoura.com/2017-kanada-gp/

Güzel bir inceleme son Kanada GP için.

#15 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.458 mesaj

Yayınlanma tarihi 30 Haziran 2017 - 10:09 ÖÖ

Vettel-Hamilton E5 kavgası. :)

https://youtu.be/k9dt7ACMtLM

#16 frodo555

frodo555

Artista!

• SIT
  • 10.898 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Temmuz 2017 - 11:47 ÖÖ

Vettel-Hamilton E5 kavgası. :)

https://youtu.be/k9dt7ACMtLM

Oha! ne karar çıktı buna? 

Galatasaray'dan gitmek isteyen gönderilir; hep öyle olmuştur. İstemeyen de gitmemiştir (Metin Oktay).

I'm forever blowing bubbles / pretty bubbles in the air / They fly so high, they reach the sky / And like my dreams they fade and die /

Fortune's always hiding / I've looked everywhere / I'm forever blowing bubbles / Pretty bubbles in the aeee!!

#17 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.458 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Temmuz 2017 - 11:55 ÖÖ

Vettel 10 saniye dur-kalk aldi.

#18 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.214 mesaj

Yayınlanma tarihi 01 Temmuz 2017 - 12:51 ÖS

Önüne kırıp durdursa efsane olurdu, iyiymiş :)

#19 Giga

Giga

Odtülü Aslan

• SIT
  • 27.458 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Mayıs 2018 - 10:28 ÖÖ

Bu sene efsane başladı sezon.

Raikkonen'in pit ekibinden birinin ayağını ezmesi, Red Bull'ların birbirine çarpması, olaylar olaylar.

#20 Yasin Karabulut

Yasin Karabulut

Pesimist

• Administrators
  • 17.214 mesaj

Yayınlanma tarihi 08 Mayıs 2018 - 11:16 ÖÖ

Kafa yine belli oldu, Ham Vet arasında geçecek, Ricciardo deli deli işler yapıyor kimi zaman dengesiz bir adam. Ha tabi biraz da kırık Verstappen.  Haricen heyecan göremiyorum artık. 

McLaren'in bu kadar kötü olması çok ilginç geliyor bir de. 

0 kişi bu konuyu görüntülüyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye